Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XX - Lecie Zespołu SWOJACY

Utworzono dnia 28.07.2019
Czcionka:

W piątkowe popołudnie 26 lipca 2019r. w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym odbyły się obchody XX – Lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca SWOJACY z Baruchowa. Uroczystość  Jubileuszu objęta została Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego a także Patronatem Honorowym Starosty Włocławskiego, Pana Romana Gołębiewskiego. Bardzo dziękujemy za to wyjątkowe wyróżnienie.

Uroczystość rozpoczęła się Polonezem, którego zatańczyła najstarsza, Młodzieżowa Grupa Swojaków. W spotkaniu udział wzięli byli i obecni członkowie, władze Gminy Baruchowo z Panem Wójtem Stanisławem Sadowskim oraz zaproszeni goście. Po przypomnieniu 20 letniej historii Swojaków, wszystkie 3 Grupy obecnie działające w Zespole przedstawiły swoje programy, przygotowane pod kierownictwem Pani Juli Skowrońskiej, Pana Rafała Paczkowskiego I Pana Antoniego Terpińskiego. Członkowie Swojaków wraz z rodzicami  podziękowali kierownictwu Zespołu odczytując a następnie wręczając każdemu indywidualnie pięknie oprawione listy, poetycko opisujące najpiękniejsze i najbardziej wartościowe cechy osobowościowe każdego z Nich oraz jak ważne i cenne cechy  życiowe i artystyczne przekazują swoim podopiecznym. Następnie gratulacje Jubileuszowe i życzenia kolejnych owocnych lat wypełnionych sukcesami na ręce Pani Juli Skowrońskiej składali Goście. Podczas kilkugodzinnej uroczystości można było obejrzeć zgromadzone przez te wszystkie lata pamiątki, puchary, dyplomy, fotografie, kroniki prowadzone przez Panią Jadwigę Maciejewską. Była to tylko mini wystawa, pozostałe trofea można oglądać w Hali Sportowej w Baruchowie. Po części oficjalnej wszyscy zebrani, zaproszeni zostali przez Dyrektor GOKSiR, Panią Joannę Ryniec na poczęstunek i grilla, którego przygotowała obsługa z Zielonej Szkoły w Goreniu. Dzieci mogły skorzystać z serwowanej waty cukrowej i popcornu, które cierpliwie przygotowywał Pan Sławomir Terpiński – Prezes Stowarzyszenia dla Pokoleń RODZINA. Było także wspólne granie i śpiewy byłych członków SWOJAKÓW. Cała uroczystość przebiegła w bardzo sympatycznej, miłej i wesołej atmosferze, przy bardzo sprzyjającej aurze.

W imieniu Zespołu serdecznie dziękujemy Honorowym Patronatom a także wszystkim tym Państwu, którzy w to piątkowe popołudnie zdecydowali się poświęcić swój czas i swą obecnością uświetnili Jubileusz SWOJAKÓW z Baruchowa. Podziękowania kierujemy także do lokalnych mediów: 1) Gazety Pomorskiej – Pana Wojciecha Alabrudzińskiego; 2) Medialnego Centrum Kujaw – TV Kujawy; 3) Promocji Włocławskich –nWloclawek – Pani Elżbiety Sadowskiej; 4) Kujawy Media – Gazety Tu i Teraz  Włocławka i Powiatu Włocławskiego – Pani Jolanty Pijaczyńskiej. 

 

XX - Lecie Zespołu SWOJACY

Utworzono dnia 28.07.2019, 23:30

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 89

W tym miesiącu: 245

W poprzednim miesiącu: 474

Wszystkich: 19122