Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zabawa karnawałowa dla dzieci

Utworzono dnia 17.02.2019
Czcionka:

Już po raz piąty w sobotę 16 lutego spotkaliśmy się w ramach corocznego cyklu spotkań pn. „Sobota dla rodziny” organizowanego przez Stowarzyszenie dla Pokoleń RODZINA”. W tym roku do tej wspaniałej akcji, w którą całym sercem zaangażowany jest Prezes Stowarzyszenia Pan Sławomir Terpiński, dołączyły się: Gmina Baruchowo, GOPS oraz GOKSiR W Baruchowie, dlatego też mogły  w niej uczestniczyć  dzieci z terenu gminy, na co dzień nie korzystające z pomocy GOPS.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13:00, na placu przed Halą Sportową w Baruchowie, na którym stacjonowały: bojowy wóz strażacki, kład policyjny, osobowe wozy policyjne, był także pies policyjny specjalnie wyszkolony pod kontem szukania zaginionych osób. Zgromadzone dzieci mogły nie tylko z bliska obejrzeć wszystkie pojazdy ale także zasiąść na miejscu kierowcy, czy pasażera i obejrzeć wyposażenie wnętrza aut z załączeniem sygnałów włącznie. Pan Policjant – opiekun psa bardzo szczegółowo opowiadał zainteresowanym o szkoleniu i roli takiego psa policyjnego, demonstrując wiele komend z udziałem owczarka niemieckiego.

Pomimo bardzo sprzyjającej, słonecznej aury ok. godz. 14:00 wszyscy przenieśliśmy do hali sportowej na niesamowite atrakcje, które już tam na wszystkich czekały. 

Wśród nich była wystawa i pokaz sprzętu policyjnego wykorzystywanego do różnego rodzaju akcji, które zaprezentowali licznie przybyli z różnych sekcji i Wydziałów Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i z Komisariatu Policji w Kowalu.

Było też szereg atrakcji rozrywkowych dla dzieci. Oprócz zabawy karnawałowej, którą poprowadziły dobrze znane dzieciom animatorki, ciocie: Magda, Monika i Ania, rozdając mnóstwo upominków za uczestnictwo we wspólnej zabawie, przy muzyce, którą przygotował wujek Michał. Przepięknie i różnorodnie twarze chętnych dzieci malowane były przez ciocie Sandrę i Patrycję, a dziewczynki doczepiały sobie kolorowe warkoczyki u cioci Izy. Długa kolejka oczekiwała do waty cukrowej, którą serwował wujek Łukasz. Po raz kolejny wystąpił zaprzyjaźniony iluzjonista wujek Stefan. Niewątpliwie największą atrakcją okazały się dmuchańce –zjeżdżalnia i zamek, cieszące się największym powodzeniem, dając najmłodszym niesamowitą radość, będąca dla organizatorów najpiękniejszym podziękowaniem, jednak dla wujków Tomka i Rafała, którzy przez 3 godz. non-stop czuwali nad bezpieczeństwem tych niesamowitych wyczynów,  było to nie lada wyzwanie.  

Przez cały czas dzieci mogły do woli korzystać z poczęstunku, który był dla nich przygotowany, a rodzice i opiekunowie z gorących napojów.

Na koniec zabawy każdy z uczestników otrzymał od prowadzących animatorek paczkę słodkości. 

Bardzo dziękujemy za przychylność i wyrozumiałość Komendantowi Miejskiemu Policji we Włocławku i podległym Mu współpracownikom za wspaniałą prezentację i wyjątkowo owocną współpracę. Dziękujemy Strażakom OSP ze Świątkowic, władzom gminy,  Ks. Kanonikowi – Ryszardowi Pospieszyńskiemu, wszystkim osobom już wcześniej wymienionym (prowadzącym) , członkom Stowarzyszenia. Osoby prowadzące imprezę  „Sobota dla Rodziny” poświęcając swój wolny czas i zaangażowanie pracowały charytatywnie.  Dziękujemy za przybycie mieszkańcom i ich opiekunkom z Domu Dziecka w Brzeziu, których  nie mogło zabraknąć na spotkaniu, ze względu na współpracę i wyjątkowo przyjazne relacje. Bardzo dziękujemy lokalnemu przedsiębiorcy Panu Mariuszowi za coroczne wsparcie materialne, przekazywane w postaci słodyczy i napoi.

Na koniec w imieniu organizatorów gorące podziękowania za przybycie kierujemy do wszystkich obecnych, którym ta impreza była dedykowana.

Zabawa karnawałowa dla dzieci

Utworzono dnia 17.02.2019, 21:55

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 111

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 217

W poprzednim miesiącu: 281

Wszystkich: 17660