Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zielona Szkoła w Goreniu Dużym

Czcionka:

Całoroczny ośrodek w Goreniu  zaprasza na udany wypoczynek na wsi.

„Zielona Szkoła” w Goreniu Dużym  znajduje się w samym centrum Gostynińsko –  Włocławskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od Włocławka, 30 km od Płocka, w gminie Baruchowo. Jest to placówka, która wszystkim chętnym, przez cały rok, zapewnia wypoczynek połączony z edukacją przyrodniczą. Na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży czeka 60 wygodnych łóżek, obszerna wiata z kominkiem i drewniane fotele wokół miejsca na ognisko oraz żywe zwierzęta w naszej zielono-szkolnej zagrodzie. Zapewniamy trzy posiłki dziennie oraz zajęcia dydaktyczne, których charakter dostosowany jest do wieku, zainteresowań i potrzeb uczestników. Wycieczki piesze, rowerowe, wozem konnym oraz Zieloną Kolejką do licznych rezerwatów przyrody w pobliżu Gorenia prowadzone są przez trenerów edukacji ekologicznej z Zielonej Szkoły i Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz pracowników Parku. Na miejscu można korzystać z wydawnictw i filmów przyrodniczych, podziwiać eksponaty przyrodnicze, rzeźby i wyroby rękodzieła ludowego oraz duży zbiór włocławskiego fajansu.

"Zielona Szkoła” przyciąga uwagę również swoim otoczeniem i bogactwem zieleni. Na terenie ośrodka znajdują się drewniane altany ze stołami i ławkami wyposażone w oświetlenie, miejsce na ognisko, a także zegar słoneczny, drewniane rzeźby i parking. Dla dzieci jest również sklepik z pamiątkami i słodyczami. W naszym  mini ZOO można zobaczyć  lamę, dzika, świnkę wietnamską, kozy miniaturowe, gołębie, bażanty. W 2014r. do zagrody edukacyjnej dołączyły trzy kangury, alpaki, króliki miniatury oraz kury Faverolle.


Szczególną atrakcją dla dzieci przyjeżdżających na kolonie jest Zielona Kolejka, która po raz pierwszy zaprezentowała się podczas I Rajdu Rowerowego w 2013 r. W następnym roku został dokupiony drugi wagonik, dzięki czemu jednorazowo kolejka może przewieźć 48 osób. Wagoniki są zadaszone i przeszklone, wyposażone w nagłośnienie, co zapewnia komfort jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Dla grup organizowane są przejażdżki czterema trasami wycieczkowymi, tj. trasa do skansenu w Kłóbce, trasa do przystani wodnej nad Zalewem Włocławskim, trasa po Gminie Baruchowo oraz trasa po GWPK.

Od lipca do końca sierpnia w każdy weekend Kolejka wyrusza z Zielonej Szkoły i zabiera wszystkich chętnych na przejażdżkę nad Jezioro Skrzyneckie.
Z myślą o najmłodszych miłośnikach motoryzacji został uruchomiony tor gokartowy. Składa się on z 6 pojazdów o napędzie elektrycznym. Mogą z nich korzystać dzieci od 3 roku życia do VI klasy SP


Do dyspozycji dzieci i przebywających gości jest również boisko do piłki plażowej i piłki nożnej, plac zabaw ze zjeżdżalnią oraz nowe linarium.


W obecnej, rozszerzonej ofercie ośrodka, poza edukacją przyrodniczą  dzieci i młodzieży można u Nas zorganizować: 

- przyjęcia okolicznościowe (chrzty, komunie, wesela), 
- szkolenia i konferencje 
- spotkania integracyjne 
- wigilie firmowe 
- wieczorki taneczne 
- przejażdżki konnymi bryczkami i kuligi zimowe 
- pikniki rodzinne- grzybobrania 
… i wiele innych imprez
 
 
 
Lokalizacja ośrodka jest specjalnym walorem wzmacniającym pozytywne doznania z pobytu w „Zielonej Szkole”. Położony na skraju lasu w pobliżu czystych jezior: Goreńskiego i Skrzyneckiego, oferuje gościom możliwość przeżycia przygód niezwykłych i niezapomnianych. 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie : www.zielonaszkolagoren.eu

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny