Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zielona Szkoła w Goreniu Dużym

Czcionka:

 Całoroczny ośrodek w Goreniu  zaprasza na udany wypoczynek na wsi w otoczeniu lasów i jezior.

Zielona Szkoła w Goreniu Dużym  znajduje się w samym centrum Gostynińsko –  Włocławskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od Włocławka, 30 km od Płocka, w gminie Baruchowo. Jest to placówka, która wszystkim chętnym, przez cały rok, zapewnia wypoczynek połączony z edukacją przyrodniczą a także uroczystości okolicznościowe np. przyjęcia urodzinowe, chciny, wesela, komunie, konsolacje. Na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży czeka 98 wygodnych łóżek. Na ogrodzonym terenie, bardzo bogata infrastruktura, np: dwa całoroczne domki drewniane oddane do użytku w połowie 2019r., kilka obszernych wiat, dwa miejsca na ognisko, grillowędzarnia, duży, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci oddany do użytku w maju 2020r. Znajduje się tu również mini zoo i ptaszarnia z bardzo ciekawymi zwierzętami i ptakami. Grupom szkolnym zapewniamy trzy posiłki dziennie oraz zajęcia edukacyjne, których charakter dostosowany jest do wieku, zainteresowań i potrzeb uczestników. Wycieczki piesze, rowerowe, wozem konnym oraz Zieloną Kolejką do licznych rezerwatów przyrody w pobliżu Gorenia prowadzone są przez trenerów edukacji ekologicznej z Zielonej Szkoły i Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz pracowników Parku. Dla dzieci z województwa Kujawsko - Pomorskiego , zajęcia są nieodpłatne, refundowane przez WFOŚiGW w Toruniu. Na miejscu można korzystać z wydawnictw i filmów przyrodniczych, podziwiać eksponaty przyrodnicze, rzeźby i wyroby rękodzieła ludowego oraz duży zbiór włocławskiego fajansu.

         

       

         

       

       

        

       

    

Zielona Szkoła przyciąga uwagę również swoim otoczeniem i bogactwem zieleni. Na terenie ośrodka znajdują się drewniane altany ze stołami i ławkami wyposażone w oświetlenie, miejsce na ognisko, a także zegar słoneczny, drewniane rzeźby i parking. Jest również sklepik z pamiątkami i słodyczami, napojami, lodami.

 

W naszym  mini ZOO można zobaczyć  lamę, kozy miniaturowe, kangury, owce kameruńskie, owce Quessant, owcę Św. Jakuba, daniele, osiołki oraz kilkanaście gatunków różnorodnych i wyjątkowo barwnych ptaków.

  

          

     

         

Szczególną atrakcją dla dzieci przyjeżdżających na pobyty jest Zielona Kolejka, która po raz pierwszy zaprezentowała się podczas I Rajdu Rowerowego w 2013 r. W następnym roku został dokupiony drugi wagonik, dzięki czemu jednorazowo kolejka może przewieźć 48 osób. Wagoniki są zadaszone i przeszklone, wyposażone w nagłośnienie, co zapewni komfort jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Grupy zorganizowane już od 15 osób, mogą skorzystać z półgodzinnej przejażdżki Zieloną Kolejką po okolicy.

      

Z myślą o najmłodszych miłośnikach motoryzacji został uruchomiony tor gokartowy. Składa się on z 6 pojazdów o napędzie elektrycznym. Mogą z nich korzystać dzieci od 3 roku życia do 35 kg max.

  

Do dyspozycji dzieci i przebywających gości jest również boisko do piłki plażowej i piłki nożnej, oraz rozmieszczony na 806 m2, nowoczesny plac zabaw.

 

 

    

W obecnej, rozszerzonej ofercie ośrodka, poza edukacją przyrodniczą  dzieci i młodzieży można u nas zorganizować: 

- przyjęcia okolicznościowe (chrzty, komunie, urodziny, wesela), 
- szkolenia i konferencje 
- spotkania integracyjne 
- wigilie firmowe
- wieczory panieńskie i kawalerskie 
- wieczorki taneczne 
- kuligi zimowe 
- pikniki rodzinne- grzybobrania 
i wiele innych imprez
 
 
     
 
 
Lokalizacja ośrodka jest specjalnym walorem wzmacniającym pozytywne doznania z pobytu w „Zielonej Szkole”. Położony na skraju lasu w pobliżu czystych jezior: Goreńskiego, Skrzyneckiego, Lubiechowskiego, oferuje gościom możliwość przeżycia przygód niezwykłych i niezapomnianych. 
 
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie

AKTUALNOŚCI:

Domki w Zielonej Szkole

Utworzono dnia 12.10.2020

Posiadamy jeszcze wolne terminy (w większości od poniedziałku do piątku) wynajęcia domków. Domki, wybudowane w połowie 2019r. w stanie idealnym. Na parterze aneks kuchenny, część wypoczynkowo - telewizyjna (z dwu osobową kanapą), łazienka oraz duży taras. Na piętrze 4...

czytaj dalej na temat: Domki w Zielonej Szkole

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny