Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

28 Finał WOŚP w Baruchowie

Utworzono dnia 14.01.2020
Czcionka:

XXVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY !!!

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

 „Wiatr w żagle”

ZEBRALIŚMY REKORDOWĄ KWOTĘ 13.337.92  złotych.

 

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy

Pan Stanisław Sadowski

       

        Wolontariusze zebrali 5.594,65 zł. W tym roku byli to: Wiktoria Sarzyńska, Piotr Jabłoński, Gabriela Trojanowska, Filip Pawlak, Dominik Pietrzak, Justyna Suchomska Malwina Lewandowska, Maja Grudzińska, Kacper Szajnecki, Oliwier Wrocławski, Maja Grudzińska, Julia Jankowska i Piotr Kotfas.

        Nasze granie na rzecz 28 Finału WOŚP rozpoczęła akcja: „Kilometry dla WOŚP”. Na stadionie pojawiły się całe rodziny, ponad 60 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie biegu. Pogoda nam dopisała i każdy w miarę swoich możliwości pokonał dystans co najmniej 2 km. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

        O godz. 17 impreza przeniosła się do hali sportowej. Podziwialiśmy występy   „Jubilatek” z Czarnego i zespołów „Mali Swojacy” i „Swojaczki” pod kierownictwem p. Julii Skowrońskiej, oprawa muzyczna p. Rafał Paczkowski i p. Antoni Terpiński. Tłumy zgromadził pokaz grup artystyczno-akrobatycznych: „Duo Claudio” (Klaudiusz i Tatiana Spychalscy), „Trio Top” (Wiktoria, Klaudia, Julka), „Duo Infinity” (Ula, Zuzanna) i najmłodsze akrobatki (Lidia, Wiktoria, Ala). Następnie młodzież SP zaprezentowała się w układzie tanecznym, dziewczęta z uśmiechem na twarzy porwały publiczność do wspólnej zabawy.

         Stałym punktem programu jest licytacja gadżetów. W tym roku przebiegała niesamowicie, mieszkańcy byli bardzo hojni. Z licytacji gadżetów zebraliśmy

6659 zł. (oto kwoty za niektóre z fantów: budzik - 500 zł, koszulki - 510, 400 i 300zł, torby 400 i 300 zł, vouchery (bilety na wieczór kabaretowy i przejazd OFF ROAD 4x4) - każdy po 250 zł.

         Konto naszej zbiórki znacznie zasiliły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kurowianki”. Serwując kawę, herbatę, pączki i rogaliki zebrały kwotę 669,41 zł. Panie z KGW ze Świątkowic ciepłymi pączkami wsparły Orkiestrę sumą 454,86 zł.

         Nasz tegoroczny finał zakończyliśmy około godziny dwudziestej symbolicznym „Światełkiem do Nieba”.

Dziękuję z całego serca wszystkim osobom, które pomogły przeprowadzić ten Finał - wolontariuszom, pracownikom GOKSiR i Zielonej Szkoły w Goreniu, a szczególnie Irenie Winnickiej, Zofii Rempalskiej i Maciejowi Brylińskiemu oraz załodze liczącej pieniądze: Lidii i Tomaszowi Pawlickim, Jolancie Olewnik, Elżbiecie Zubrzak, Sylwii Dybowskiej. Podziękowania składam również naszemu maratończykowi Piotrowi Kotfasowi, Paniom z KGW Kurowo - Parcele i Świątkowice, sponsorom fantów przeznaczonych na licytację - mieszkańcom i kierownictwu Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem, państwu Furmanek oraz naszym baruchowskim morsom „Ice Comando”.

        Zagraliśmy w Baruchowie po raz dwudziesty i przez wszystkie te lata mieszkańcy naszej gminy ofiarowali na rzecz WOŚP kwotę 105.321,27 złotych!!!

 

Społeczność naszej Gminy po raz kolejny okazała swoje serce idei                           Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.                                                                                                                                       

                                                                                               

                                                                             Dziękuję!!!            

                                                                           Szef Sztabu         - Renata Zielińska                         

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 93

W tym miesiącu: 212

W poprzednim miesiącu: 354

Wszystkich: 28198